Cenk Karaçay kimdir?

Zalim İstanbul oyuncuları sevilen dizinin izleyicilerle buluşmasının ardından sıklıkla araştırılıyor. Dizinin tüm karakterleri gibi Cenk Karaçay karakteri ve Cenk Karaçay karakterini canlandıran ünlü oyuncu Ozan Dolunay ile ilgili detaylar izleyiciler tarafından araştırılıyor. Peki, Ozan Dolunay kimdir? Cenk Karaçay kimdir? İşte cevabı…

CENK KARAÇAY KİMDİR?

Agah Bey ve Şeniz Hanım’ın umarsız yakışıklı oğlu; dikkatleri üzerine çekmek, özellikle babasını kışkırtmak için türlü taşkınlıklar yapan, sorumsuz bir genç. Babasının gücünü babasına karşı kullanan, çapkın bir gençtir. Yakışıklı, sosyetik genç kızların gözdesi… Ancak bu hovardalığının altında, yüreğini paramparça eden ve omuzlarına bir karabasan gibi binen büyük sırrı yatmaktadır. Cenk kalbini sıkıştıran bu gerçeği artık daha fazla taşıyamayacaktır.

OZAN DOLUNAY KİMDİR?

Ozan Dolunay 17 Ocak 1991 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Orta öğretimini tamamladıktan sonra Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüme girmiştir. Öğrenimi esnasında oyunculuk eğitimi almaya başlayan Dolunay, Killology adlı oyunla ilk defa sahneye adım atmıştır. Afife Jale Ödülleri ve Üstün Akmen Ödülleri için “En iyi genç yetenek” adayı gösterilmiş, bu ödüllerden Üstün Akmen Ödülünü kazanmıştır.

Ozan Dolunay son olarak Zalim İstanbul dizisinde Cenk Karaçay karakteriyle izleyici karşısına çıktı.

Tam 6 ay oldu!

Aleyna Tilki’ye ateş püskürdü

Yargıtay’dan emsal karar