Ed1000

ED 1000 tedavi yöntemi ve cihazı şok dalgaları üreten bir sistemdir. Bu dalgaların penise uygulanması ile var olan zayıf atardamarların uyarılarak çaplarının genişlemesi ve yeni atardamalar oluşması sağlanır. Böylece damar çaplarının büyümesi ve yeni kan damarlarının oluşmasıyla penise gelen kan miktarı artar. Doğal, fizyolojik bir sertleşme sağlanır. Bu fizyolojik sertleşme kalıcıdır ve herhangi bir ilaç kullanımını gerektirmez.

İlaç ve penise enjeksiyon tedavisinden istenilen sonuç alınamayan hastalarda zahmetsiz bir tedavi yöntemi olan ED 1000 özellikle damarsal nedenlerle sertleşme bozukluğu yaşayan hastalar için kullanılır. Damarsal nedenler yaratan hastalıklar şeker hastalığı, hipertansiyon, kalp hastalıkları, yüksek kolesteroldür.
Sertleşme problemi genelde arterlerin daralması nedeniyle ortaya çıkar. Bu durum penise kan akımını azaltır. Aynı problem diğer kan damarlarında da oluşabilir.
Damar yağlanması arterlerin daralmasına neden olur. Damar yağlanması arterlerin iç çeperinde oluşan yağlı yamalar ya da ‘plaklar’ gibidir. Birkaç yıl içinde vücudun bir ya da daha fazla bölgesinde, sıklıkla kalbe, beyne bacaklara ve penise giden arterlerde aterom plakları oluşabilir. Zaman içinde bunlar büyüyebilir ve bir ya da daha fazla arterde semptom ve sorunlara yola açmaya yetecek kadar daralmaya neden olabilirler.

Şok dalga tedavisi işlemi tamamen ağrısızdır, bazı hastalar, tedavi esnasında hafif karıncalanma hissetmektedir; bu karıncalanma, tedavi biter bitmez kaybolmaktadır.
Genel olarak bu tedaviler, kliniklerde uygulanır. Tedavi, bir doktor eşliğinde terapistle özel bir odada yürütülür. Hastanede yatmaya gerek yoktur. Her bir seans yaklaşık olarak 20 dakika sürer. 6 seans ve ya 12 seavs ardarda uygulanabilir ya da hafta da iki kez uygulanabilir. Tedavinin tamamı, doktorunuzun belirlediği seanslardan oluşur. Hastaların rapor ettikleri sonuçlara göre, tedavinin başlangıcından iki-beş hafta sonra kalıcı etkileri görülmeye başlamıştır. Tedavi bitiminden sonraki yıllar içerisinde, yüksek oranda memnuniyet yine hastalar tarafından rapor edilmiştir.
Yapılan klinik deneyler sonrası en az bir yıl takip edilen hastalarda, yüz güldürücü hasta memnuniyeti vardır. Bu tedavi, ilaçlara yanıt vermeyen, vakum pompaları, iğneler ve implant tedavisine yönlendirilmiş olan ileri sertleşme problemi yaşayan hastalarda da çok olumlu sonuçlar göstermiştir.
Tedavi tamamen güvenilirdir. Müdahalesizdir ve ilaç kullanılmaz. Tedavi boyunca ve tedavi sonrasında da yan etkiler görünmez. Hastalar seans sonrasında hemen günlük hayatlarına dönebilirler.