Huawei P30 Pro

Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei’nin yeni amiral telefonu Huawei P30 Pro, iFixit ekibi tarafından söküldü, parçalarına ayrıldı. Ancak cihazı yakından inceleyen ekip, tamirinin hayli zor olduğuna dikkat çekti. Haliyle tamiri zor olan cihazlar listesine geçiş yaptı. Peki Huawei P30 Pro’nun tamiri neden zor?

Huawei P30 Pro, metal ve cam yapıya sahip. Bu da zarif bir tasarımı ortaya koyuyor; ancak cihazın açılması da hayli güç oluyor. Arka kapağın çıkarılmasıyla önce karşınıza kablosuz şarj ve kablosuz ters şarj bobini çıkıyor. Bu parçaları çıkardıktan sonra sırada periskop sistemiyle kamera modülü var. Cihazın karmaşık yapısı, tamirini güçleştiriyor.�

Huawei P30 Pro tamiri çok zor cihazlar listesine girdi

Huawei P30 Pro’nun içini açarken pek çok parçasını sökmeniz gerekiyor. Sert yapıştırıcıların kullanıldığı iç yapıda derinlere inebilmek hayli güç. Öne ve arkaya sıkı bir şekilde yapıştırılan cam da onarım sırasında kırılma riskini beraberinde getiriyor.

Elbette Huawei P30 Pro sahibi bir kullanıcının telefonunun içini açması için hiçbir neden yok; ancak söz konusu telefonda yaşanacak bir problem ve ardından tamire telefonun gitmesiyle maliyetlerin ne kadar yükseleceği kafalarda soru işareti yaratıyor.